Auto Gaz Śląsk

(32) 609 64 12 biuro@autogaz.com.pl

Menu

Napełnianie klimatyzacji

-

Klimatyzacja to w nowoczesnych samochodach norma. Jest stosowanie w ciepłe dni zapewnia przyjemny chłód, a zimą pozwala na szybkie ogrzanie auta. Dzięki klimatyzacji szyby nie parują, a temperatura kabiny jest dopasowana do potrzeb kierowcy. Jednak, aby układ klimatyzacyjny był sprawny, koniecznie jest napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodniczym.

Czym jest i jak działa czynnik chłodniczy?

Czynnik chłodniczy to element klimatyzacji uczestniczący w wymianie ciepła. Czynnik krąży w układzie klimatyzacyjnym. W trakcie zmiany lokacji czynnik ulega procesom sprężania i rozprężania, dzięki czemu pobiera / oddaje ciepło. Aby doszło do wymiany temperatury konieczne jest uzyskanie odpowiedniego ciśnienia – w ciśnieniu niskim czynnik chłodniczy pobiera ciepło, w ciśnieniu wysokim je oddaje. Proces ten zachodzi w sposób ciągły.

Jak często napełniać klimatyzację?

Częstotliwość napełniania klimatyzacji i ilość potrzebnego czynnika określa producent auta. Niestety i od tej reguły są odstępstwa. Latem, kiedy używamy klimatyzacji intensywnej, będziemy potrzebować więcej czynnika. Im starsze auto tym mniej szczelna jest instalacja – wraz z wiekiem zapotrzebowanie na czynnik chłodniczy wzrasta.

Jak przebiega nabijanie klimatyzacji?

1. Czyścimy klimatyzację.

2. Układ klimatyzacyjny badamy pod kątem nieszczelności. Jeżeli stwierdzimy ich obecność, naprawiamy je.

3. W obrębie układu chłodniczego tworzymy próżnie.

4. Nabijamy klimatyzację czynnikiem.

5. Przygotowujemy klimatyzację do rozruchu.

6. Monitorujemy temperaturę i ciśnienie – sprawdzamy czy układ działa.

Uwaga!

Obsługujemy pojazdy z układem klimatyzacji wykorzystujące czynnik R1234a.

Jakie korzyści wynikają ze współpracy z naszą firmą?

Najlepszą reklamą jest auto zadowolonego Klienta, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby współpraca z nami była źródłem satysfakcji dla obu stron transakcji. Stawiamy na partnerską współpracę, a każde zlecenie traktujemy jako szansę na pokazanie się z jak najlepszej strony. Dlatego jeżeli mieszkacie w Katowicach lub niedaleko i poszukujecie dobrego, niedrogiego warsztatu, zgłoście się do nas.

Klientom gwarantujemy:

  • terminową realizację zlecenia,
  • przystępną ceną,
  • rzetelną realizację usług,
  • bezpłatną gwarancję.

Zapraszamy do współpracy!