Auto Gaz Śląsk

(32) 609 64 12 biuro@autogaz.com.pl

Menu

Serwis klimatyzacji

Obsługa układów klimatyzacji, odgrzybianie, wymiana filtrów kabinowych

Serwis klimatyzacji powinniśmy wykonywać co najmniej raz w roku. Pozwoli to uniknąć przykrych i kosztownych awarii w obrębie układ klimatyzacyjnego lub wentylacji. Zakres i koszt serwisu zależy od indywidualnej kondycji auta. Kompleksowy serwis klimatyzacji to szereg czynności mających na celu zapewnienie prawidłowej pracy wszystkich elementów układu. Jesteśmy firmą, która zajmuje się obsługą Klientów w zakresie serwisowania klimatyzacji samochodowej. Ofertę kierujemy zarówno do Klientów prywatnych, jak i firm zainteresowanych serwisowaniem klimatyzacji we flotach swoich pojazdów.

Jakie są pierwsze objawy niesprawnej klimatyzacji?

Pierwsze objawy niesprawnej klimatyzacji to problemy z chłodzeniem. Jeżeli klimatyzacja jest włączona, a temperatura powietrza nie spada, powinniśmy udać się do serwisu. Najprawdopodobniej przyczyną takiego stanu rzeczy jest mała ilość czynnika chłodzącego. Może to być również kwestia nabicia klimatyzacji. Przed nabiciem fachowcy wykonają próbę azotową pozwalającą określić szczelność układu. Kolejny niepokojący objaw to nieprzyjemny zapach i hałas – oznacza to, że naprawy wymaga parownik bądź filtr. Wymiana tych elementów w punkcie serwisowym powinna przywrócić pełną sprawność układu.

Jakie są konsekwencje zaniedbań?

Klimatyzacja to obowiązkowy element każdego nowoczesnego auta. Zapewnia nie tylko komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo. Działanie układu klimatyzacyjnego sprawia, że szyby nie parują, a do auta nie przedostają się szkodliwe toksyny. Przykrą konsekwencją zaniedbania klimatyzacji są problemy zdrowotne – najczęściej dotyczą one wysuszenia błony śluzowej gardła i alergii. Konsekwencje, które możemy zauważyć w naszym samochodzie to nadmierne gromadzenie grzybów i bakterii, zwiększone powstawanie korozji, a także usterki turbosprężarki i silnika. Aby temu zapobiec, nie zwlekaj i odwiedź nasz warsztat w Katowicach.

Przegląd i naprawa klimatyzacji – nasze usługi:

Serwis klimatyzacji samochodowej przeprowadzany przez naszych wykwalifikowanych specjalistów to gwarancja najwyższej jakości usług, konkurencyjnych cen, a także skuteczności funkcjonowania zmontowanych elementów oraz instalacji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, pragniemy zapewnić im kompleksową opiekę nad ich samochodami. Dlatego zajmujemy się profesjonalną naprawą systemów klimatyzacji w samochodach osobowych i dostawczych. Korzystamy z nowoczesnych narzędzi oraz urządzeń. Instalujemy wyłącznie doskonałej jakości systemy, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

W ramach naszego serwisu klimatyzacji prowadzimy następujące usługi:

– odzysk zużytego czynnika chłodniczego,

– odzysk zużytego oleju chłodniczego,

– osuszenie układu klimatyzacji,

– sprawdzenie szczelności układu klimatyzacji,

napełnienie klimatyzacji,

– napełnienie układu olejem,

– weryfikacja poprawności działania elementów układu klimatyzacji,

– odgrzybianie poprzez ozonowanie lub użycie środków chemicznych,

– wymiana filtra kabinowego,

– weryfikacja pracy układów klimatyzacji automatycznej testerem diagnostycznym.

Serwis układów klimatyzacji prowadzimy przy pomocy urządzenia Brain Bee Multigas 9000. Obsługujemy pojazdy z układem klimatyzacji wykorzystujące czynnik R1234a.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Serwis klimatyzacji to jedna ze specjalizacji naszego warsztatu. Zatrudniamy fachowców z potwierdzonymi kwalifikacjami i nienagannym podejściem do Klienta. Wychodzimy z założenia, że najlepszą reklamą naszego warsztatu są samochody naszych Klientów, dlatego każde zlecenie traktujemy indywidualnie. Naszym priorytetem jest Klient i jego satysfakcja, dlatego też zapewniamy fachowe doradztwo oraz pełne wsparcie techniczne. Jeżeli zależy Państwu na współpracy z serwisem rzetelnym, terminowym i niedrogim, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.