Auto Gaz Śląsk

(32) 609 64 12 biuro@autogaz.com.pl

Menu

Serwis klimatyzacji

Obsługa układów klimatyzacji, odgrzybianie, wymiana filtrów kabinowych

Serwis klimatyzacji powinniśmy wykonywać co najmniej raz w roku. Pozwoli to uniknąć przykrych i kosztownych awarii w obrębie układ klimatyzacyjnego lub wentylacji. Zakres i koszt serwisu zależy od indywidualnej kondycji auta.Jakie są pierwsze objawy niesprawnej klimatyzacji?

Pierwsze objawy niesprawnej klimatyzacji to problemy z chłodzeniem. Jeżeli klimatyzacja jest włączona, a temperatura powietrza nie spada, powinniśmy udać się do serwisu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że może to być kwestia nabicia klimatyzacji. Przed nabiciem klimatyzacji fachowcy wykonają próbę azotową pozwalającą określić szczelność układu. Kolejny niepokojący objaw to nieprzyjemny zapach i hałas – oznacza to, że naprawy wymaga parownik bądź filtr.Jakie są konsekwencje zaniedbań?

Klimatyzacja to obowiązkowy element każdego nowoczesnego auta. Zapewnia nie tylko komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo. Działanie układu klimatyzacyjnego sprawia, że szyby nie parują, a do auta nie przedostają się szkodliwe toksyny. Przykrą konsekwencją zaniedbania klimatyzacji są problemy zdrowotne – najczęściej dotyczą one wysuszenia błony śluzowej gardła i alergii. Konsekwencje obecne ze strony auta to nadmierne gromadzenie grzybów i bakterii, zwiększone powstawanie korozji, a także usterki turbosprężarki i silnika. Aby temu zapobiec, nie zwlekaj i odwiedź nasz warsztat w Katowicach.Jakie usługi znajdują się w naszej ofercie?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów pragniemy zapewnić im kompleksową opiekę nad ich samochodami. Dlatego zajmujemy się profesjonalną naprawą systemów klimatyzacji w samochodach osobowych i dostawczych.

 

W ramach naszego serwisu klimatyzacji prowadzimy następujące usługi:

 

– odzysk zużytego czynnika chłodniczego,

– odzysk zużytego oleju chłodniczego,

– osuszenie układu klimatyzacji,

– sprawdzenie szczelności układu klimatyzacji,

napełnienie klimatyzacji,

– napełnienie układu olejem,

– weryfikacja poprawności działania elementów układu klimatyzacji,

– odgrzybianie poprzez ozonowanie lub użycie środków chemicznych,

wymiana filtra kabinowego,

– weryfikacja pracy układów klimatyzacji automatycznej testerem diagnostycznym.

 

Serwis układów klimatyzacji prowadzimy przy pomocy urządzenia Brain Bee Multigas 9000. Obsługujemy pojazdy z układem klimatyzacji wykorzystujące czynnik R1234a.Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Serwis klimatyzacji to jedna ze specjalizacji naszego warsztatu. Zatrudniamy fachowców z potwierdzonymi kwalifikacjami i nienagannym podejściem do Klienta. Wychodzimy z założenia, że najlepszą reklamą naszego warsztatu są samochody naszych Klientów, dlatego każde zlecenie traktujemy poważnie. Jeżeli zależy Tobie na współpracy z serwisem rzetelnym, terminowym i niedrogim, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.