Auto Gaz Śląsk

(32) 609 64 12 biuro@autogaz.com.pl

Menu

Serwis LPG/CNG

Montaż i serwis instalacji gazowych

AUTO GAZ ŚLĄSK

Podejmujemy się adaptacji praktycznie wszystkich pojazdów. Posiadamy i z powodzeniem wdrażamy rozwiązania dla silników doładowanych, wielocylindrowych, a także wyposażonych w bezpośredni wtrysk paliwa benzynowego. Instalujemy oraz serwisujemy skutecznie systemy wtrysku gazu ziemnego, zarówno zabudowane przez producenta pojazdu jak i na rynku wtórnym.

Nasza oferta obejmuje produkty na każdą kieszeń: ekonomiczną linię RAM by Tartarini, oraz najbardziej obecnie rozwiniętą Tartarini Auto. Podejmujemy się zarówno drobnych usług serwisowych, takich regulacja parowników, czy wymiana filtrów gazowych, jak i większych prac jak wymiana zbiornika LPG, czy naprawa elektrozaworów.

Wymiana filtrów gazowych

Do naszych usług zalicza się między innymi wymiana filtrów gazowych. Najlepiej wymieniać je co 10-15 tysięcy kilometrów przebiegu, minimum raz na rok, chyba ze producent instalacji gazowej zaleca inaczej. W najnowszych i uznawanych dziś za najlepsze na rynku instalacjach gazowych IV generacji, znajdują się dwa filtry LPG – filtr fazy ciekłej i lotnej. Ten pierwszy ma za zadanie filtrować gaz, gdy jest on jeszcze w postaci ciekłej i przepływa ze zbiornika z gazem do elektrozaworu. W jego wnętrzu znajduje się celuloza nasączona żywicą. Natomiast filtr fazy lotnej filtruje gaz, gdy opuszcza on reduktor. Wymianę filtrów gazowych warto powierzyć specjalistom, gdyż mają oni w tej kwestii doświadczenie i wiedzę, pozwalającą na zrobienie tego w sposób skuteczny i bezpieczny. Zachęcamy więc do skorzystania z usług naszego serwisu w Katowicach, gdzie podczas okresowego przeglądu wymienimy filtry i zadbamy o odpowiednie działanie instalacji w Państwa samochodzie.