Auto Gaz Śląsk

(32) 609 64 12 biuro@autogaz.com.pl

Menu

W jakich samochodach można zamontować LPG?

Przez W kategorii Blog Dnia 3 października, 2019


Samochody na gaz cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Instalacja LPG pozwala na uzyskanie znacznych oszczędności, zwłaszcza w czasach stałego wzrostu cen paliw. Zakup samochodu z butlą gazową jest idealnym rozwiązaniem dla osób wykonujących dalekie trasy do pracy, a także często przemieszczających się. Oczywiście nie ma konieczności kupowania pojazdu z gazem, ponieważ w łatwy sposób i niedrogo można go zamontować.

Profesjonalny i prawidłowy montaż

Decydując się na montaż samochodowej instalacji gazowej, konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu. Nie każdy silnik jest przystosowany do działania na gaz. Dlatego też tak ważna jest wiedza i doświadczenie pracowników serwisu LPG. Oczywiście, zainstalowanie gazu jest możliwie w każdym pojeździe, ale nie oznacza to, że będzie on dobrze funkcjonował. Źle dopasowane instalacje gazowe mogą doprowadzić do licznych usterek, awarii, a w konsekwencji do zwiększenia kosztów eksploatacji samochodu. Profesjonalny zakład, powinien doradzić klientowi jak dbać o samochodową instalację gazową oraz tak dobrać podzespoły, aby były skuteczne i poprawiały ekonomiczność jazdy.

Wtrysk ma znaczenie

Najczęściej instalacje gazowe są stosowane w samochodach z pośrednim wtryskiem benzyny. Najpowszechniejszym silnikami gotowymi do pracy na LPG są jednostki produkowane przez Volkswagena (1.6 MPI, 1.4MPI 16V i 1.0MPI) oraz kilka propozycji od Opla. Także Peugeot ,Citroen i FIAT stworzyli bardzo dobre silniki, które były przystosowane do instalacji gazowej. Warto podkreślić, że każda marka ma rodzaje jednostek napędowych, które są stworzone do montażu LPG. Samochody z silnikami z bezpośrednim wtryskiem benzyny również mogą jeździć na gaz, jednakże wymaga to dedykowanej instalacji, zabudowanej  przez wykwalifikowany serwis.