Ilu polskich kierowców decyduje się rocznie na auto z LPG?
W Polsce coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodu z instalacją LPG. W ostatnich latach liczba takich pojazdów znacząco wzrosła, co jest wynikiem wielu czynników. W niniejszym artykule przyjrzymy się statystykom dotyczącym liczby kierowców, którzy stawiają na LPG oraz przyczynom popularności tego rodzaju zasilania. Zapraszamy do lektury.
Ilu kierowców statystycznie stawia na LPG?
Według danych Eurostatu w Polsce w 2019 roku jeździło niemal 3,4 miliona aut zasilanych LPG, co stanowiło znaczący odsetek wszystkich zarejestrowanych pojazdów. Co roku jednak coraz więcej kierowców decyduje się na zakup samochodu z instalacją LPG, można więc przypuszczać, że dziś liczba użytkowników takich instalacji jest znacznie wyższa, chociaż trudno ją jednoznacznie określić. Niemniej nie ma wątpliwości, że Polska jest jednym z państw europejskich, w których liczba aut na LPG jest najwyższa.
Dlaczego instalacje LPG są tak popularne?
Jednym z głównych powodów popularności instalacji gazowych samochodowych jest niższa cena paliwa w porównaniu z benzyną czy olejem napędowym. Wybór auta zasilanego LPG pozwala na osiągnięcie znacznych oszczędności, szczególnie dla osób pokonujących dłuższe dystanse. Ponadto LPG jest paliwem o niższej emisji szkodliwych substancji w porównaniu z benzyną i olejem napędowym. Wybierając samochód z instalacją LPG, kierowcy przyczyniają się do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko.
Warto również zaznaczyć, że w Polsce nie ma problemów zarówno z tankowaniem LPG, jak i serwisem instalacji. Istnieje wiele punktów na mapie miast, w których można profesjonalnie zamontować i zweryfikować działanie LPG w pojazdach bez względu na markę czy model. Nasz serwis w Katowicach jest jednym z nich.
Podsumowując, liczba polskich kierowców decydujących się na auto z LPG rośnie z roku na rok. Głównymi powodami tej tendencji są oszczędności finansowe, dbałość o środowisko oraz możliwość montażu instalacji LPG w istniejących pojazdach. Wszystko wskazuje na to, że popularność tego rodzaju zasilania będzie nadal rosła w przyszłości.